Dünya’nın lider yemek ve destek hizmetleri sağlayıcısı.

1987’de kurulan Sofra Grup, Dünya’nın lider yemek ve destek hizmetleri sağlayıcısı Compass Group Plc.’nin şirketidir.

Dünyanın en büyük yiyecek, içecek, servis ve organizasyon kuruluşu olan COMPASS GROUP PLC, 45 ülkede, 55 bin farklı lokasyonda, yıllık 25,2 milyar Pound cirosuyla ve 600 bin çalışan personeliyle hizmet sunan dünyanın 6. büyük işverenidir ve Londra Menkul Kıymetler borsasına kote edilmiş olup, hisseleri FTSE 100 içinde işlem görmektedir.

2016 yılında Fortune “Global 500” sıralamasında ise COMPASS GROUP dünyanın en büyük 387. kuruluşu olarak listelenmiştir ve “Global 100” sıralamasında yer alan 90 kuruluşa hizmet vermektedir.

Yüksek katlı iş merkezleri konusunda özel "know-how"ını, bu sektörde deneyimli, özel ve itinalı yetişmiş personeli ve yöneticileriyle müşterilerinin hizmetine sunan COMPASS GROUP Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında en seçkin iş merkezlerine toplu yemek hizmeti vermektedir. Referansları içinde Amerika’da Rockefeller Center gibi dev iş merkezleri bulunan COMPASS GROUP ayrıca Grammy Ödülleri ve Oscar Ödülleri törenleri gibi en prestijli davet ve organizasyonlara da yıllardır imza atmaktadır.

Microsoft, Shell, IBM, Google, Philips, P&G, HSBC, American Express, Pfizer gibi büyük uluslararası firmalara hizmet sunan COMPASS GROUP, aynı zamanda Sidney 2000 Yaz Olimpiyatları ve Salt Lake City 2002 Kış Olimpiyatlarında da sporculara yemek hizmetinin yanı sıra, Ryder Kupası, NBA All Star Maçları ile Şampiyonluk Serileri, Amerika Açık Tenis Turnuvası, NASCAR Yarışları, Superbowl, Wimbledon Tenis Turnuvası, Henley Müzik ve Sanat Festivali gibi dünyaca ünlü aktivitelerde de ikram hizmetlerini yürütmektedir.

Rakamlarla Compass Group
  • 45 ülkede faaliyet
  • Yıllık 25,2 milyar Pound ciro
  • 600 bin çalışan
  • 55 bin farklı lokasyonda hizmet
  • Yıllık 5,5 milyar öğün yemek üretimi
www.compass-group.com