Türkiye genelinde günde 1,2 milyon, yılda 320 milyon öğün yemek hizmeti sağlayan, toplam 24 bin personeli bulunan Sofra/Compass Group, 81 ilde 2100 müşteriye 3650 farklı lokasyonda hizmet veriyor.
Mayıs 2018
Sofra/Compass Group Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cem Alakuştekin: "24 bin personelimizle 81 ilde 2 bin 100 müşteriye hizmet veriyoruz ve sektörde lider konumdayız."
Mayıs 2018
Personellerine verdikleri eğitimlerden bahseden Sofra/Compass Group Türkiye Destek Hizmetler ve Güvenlik Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Alakuştekin, "Uzman eğitim kadromuzla birlikte hizmet verdiğimiz uygulamalı eğitimler önceliklerimiz arasında yer alıyor" dedi.
Mart 2018
Eurest Services'in sürdürülebilir ve yüksek kaliteye sahip hizmet sunmayı amaçladığını söyleyen Sofra/Compass Group Türkiye Destek Hizmetler ve Güvenlik Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Alakuştekin, "Müşterimizle uzun dönemli iş birlikteliklerimiz var.Ortalama kontrat süremiz 7 yıl, müşteri devamlılığı oranımız ise yüzde 97" dedi.
Ocak 2018
Doğuş Otomotiv’in 1. Tedarikçiler Günü kapsamında yaptığı değerlendirmenin sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Eurest Services iki kategoride ödüle layık görüldü.
Aralık 2017
Compass Group olarak Forbes Global 2000 Dünya'nın En İyi İşveren listesinde 500 şirket arasında 236'ncı sırada yer aldık. Sıralamalar, çalışanların kendi işverenlerini derecelendirdikleri (iç algılama) ve diğer işverenleri tavsiye ettikleri (halkın algısı) 360.000'den fazla küresel tavsiyenin analiziyle elde edildi.
Aralık 2017
"Her sektörde olduğu gibi hızla gelişen teknoloji işlerimizi bir nebze de olsa kolaylaştırıyor" diyen Sofra/Compass Group Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cem Alakuştekin, "Bu doğrultuda CCTV teknolojilerini daha etkin kullanmaya başladık.Özel ekipmanların gelişen teknolojiye paralel olarak revizyonunu sağladık ve güvenlik kadrolarımızı oluşabilecek risklere göre arttırdık" dedi.
Ağustos 2017
Sofra/Compass Group Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cem ALAKUŞTEKİN, dünya ve ülke riskleri değerlendirildiğinde, güvenliğe ihtiyacı olmayan veya diğerinden daha az güvenlik gereksinimi oduyan bir sektörün olmadığını ifade etti ve güvenlik sektörüne dair hizmetlerini anlattı.
Mart 2017
Tüm Türkiye'de toplamda 50'ye yakın okul ve hastane binasına temizlik hizmeti sunan Sofra/Compass Group Türkiye'nin destek hizmetleri markası Eurest Services,yılda 400 ton temizlik malzemesi kullanıyor.
Şubat 2017
Sofra/Compass Group Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cem ALAKUŞTEKİN güvenlik sektörüne ilişkin sorularımızı yanıtladı.
Şubat 2017
Sofra Grup bünyesinde hizmet veren Euroserve Güvenlik,AVM'lerin krounmasına ve güvenliğine yönelik çözümler sunuyor.
Ocak 2017
MALL&MOTTO / Röportaj Eurest Services Genel Müdür Yardımcızı Cem Alakuştekin güvenlik hizmetleri ve güvenlik personellerinin önemi üzerine sorularımızı yanıtlatı.
Kasım 2016
Dünyanın en büyük yemek ve destek hizmetleri sağlayıcısı olan Compass Group, 2014 yılı faaliyetlerine ilişkin raporunu yayınladı. Grubun, 2014 yılı kârlılık artışı yüzde 10,5 olarak belirlendi.
Kasım 2014

IFMS projemiz olan PMSA Ata HQ tesisindeki hizmetlerimiz değerlendirildi ve ekibimiz Temizlik&Hijyen ve Gıda Güvenliği sertifikalarıyla ödüllendirildi.

Kasım 2014
Sofra - Compass Group Türkiye olarak İş Sağlığı ve Güvenliği performansımızı sürekli geliştirmeye ve operasyonlarımız genelinde güçlü bir “İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü” oluşturmayı teşvik etmeye devam ediyoruz.
Mart 2014
Türkiye’de yemek taşımacılığında elektrikli araç kullanan ilk firma olan ve yaptığı katkılarla her işte yaşadığımız dünyaya özen gösteren Sofra Grup yemek taşımacılığından sonra, tesis yönetimi ve destek hizmetleri birimlerindeki çevreci uygulamalarına da elektrikli araç kullanımını dahil etti.
Aralık 2013
Eurest Services olarak Shell & Turcas projemizle, Compass tarafından Altın Yıldız’la ödüllendirildik. Aynı zamanda dünya çapındaki tüm Shell projeleri içinde hizmet performansıdeğerlendirmesinde üçüncü sırada yer aldık. Kazanmış olduğumuz bu uluslararası başarılar,hizmet kalitemizin ve sahip olduğumuz ekip ruhunun en büyük göstergesi oldu.
Ekim 2012
Dünyanın en büyük yemek ve destek hizmetleri sağlayıcısı olan Compass Group, 2011 yılı faaliyetlerine ilişkin raporunu yayımladı. Grubun, 2011 yılı kârlılık artışı yüzde 9,4 olarak belirlendi.
Şubat 2012
25 yıla yaklaşan sektör tecrübemiz ve kalite odaklı çalışma prensibimizden ödün vermeden bugüne kadar gösterdiğimiz performans sayesinde hizmet sektörünün seçkin ve tercih edilen kurumlarının başında gelen Euroserve Hizmet ve İşletmecilik AŞ olarak yeni döneme hazırız.
Kasım 2011
Eurest Services’in internet sitesi www.eurestservices-tr.com, yeni tasarımıyla hizmete girdi.
Kasım 2011
Sofra Grup STFA tarafından 1987 yılında toplu yemek ve servis alanlarında hizmet vermek için kuruldu. 1992 yılında STFA, Sofra Grup’un yüzde elli hissesini Fransız Hazır Yemek ve Hizmet Şirketi Eurest’e sattı.
Ekim 2011