Türkiye’nin lider yemek ve destek hizmetleri sağlayıcısı.

1987’de kurulan Sofra Grup, Dünya lideri Compass Group Plc.’nin şirketidir.
İş Merkezleri, fabrikalar, eğitim kurumları ve sağlık kurumlarına toplu yemek ve destek hizmetleri veren ve sektöründe lider konumunu sürdüren Sofra Grup; her gün kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için kendisine güvenen yüzbinlerce kişiye yemek hazırlıyor, içeceklerini sunuyor, konuk ağırlama hizmetleri sağlıyor. Giderek çok daha fazla müşteri, tesislerinin korunması, temizlenmesi, rutin teknik bakımlarının yapılması, resepsiyon ve ofis hizmetlerini yürütmesi konusunda Sofra’ya güveniyor.
Sofra Grup, Türkiye'de (TSE EN ISO 9001) Kalite Yönetim Sertifikasını, (TSE ISO EN 22000) Gıda Güvenliği Belgesini, (TSE ISG OHSAS TS 18001) İş Sağlığı Ve Güvenliği Belgesini, (TSE ISO EN 14001) Çevre Belgesini, (TSE İSO 10002) Müşteri Memnuniyeti Belgesini ve (TSE EN ISO 50001) Enerji Yönetimi Belgesini sektöründe ilk alan toplu yemek hizmeti kuruluşu olarak dikkat çekiyor. Satınalmadan servise kadar geçen depolama, pişirme ve diğer prosesleri içeren ürün kontrolü, yetişmiş personeli, üretim ve servis alanındaki hijyen, çalışma alanındaki makina ve ekipmanlar konusunda eğitimlerden geçirilerek sağlanan iş güvenliği, Sofra Grup’un sunduğu hizmette kalite güvencesini koruma amacını taşıyor.

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2019 Yılı sıralamasına göre, sadece yemek üretim hizmeti dikkate alındığında Türkiye’nin en büyük 138. Kuruluşu olan SOFRA GRUP, aynı zamanda en çok istihdam sağlayan 2. kuruluş olarak yer almaktadır. SOFRA GRUP yine Capital tarafından 2011’de yapılan araştırmada Türkiye’nin en değerli 100 markası içerisinde 63. sırada gösterilmiştir.

Rakamlarla Sofra Grup:
 • Türkiye çapında 81 şehirde faaliyet
 • 2.100 müşteriye, 3.650 farklı lokasyonda hizmet
 • 30.000 kişilik istihdam
 • Özel sektörde Türkiye’nin en büyük 2. İşvereni
 • Günlük 1,3 milyon öğün yemek hizmeti
 • Yıllık 350 milyon öğün yemek hizmeti

www.sofragrup.com