People MAP’in kapsadığı 5 temel alan şu şekilde sıralanıyor;

Bizim için çalışacak en doğru insanları cezbetmek
En uygun kişileri en doğru şekilde istihdam ediyoruz.

İyi çalışanlarımızı kaybetmemek
Çalışanlarımıza, şirket kültürümüzü yansıtan, rahat ve verimli bir çalışma ortamında, piyasa koşulları çerçevesinde pozisyonlarının hak ettiği doğru ve adil ücret sistemlerini sunarak, sürdürülebilir uzun vadeli çalışan-işveren ilişkisini geliştiriyoruz.

Çalışanlarımızı sürekli geliştirmek
Çalışanların görevlerini en iyi ve en doğru şekilde yapabilmeleri için onlara yetenek ve kariyerlerini geliştirme fırsatı sağlıyoruz.

Çalışanlarımızla iletişim kurmak ve katılımlarını sağlamak
Çalışanlarımızın başarılarını fark edip, ödüllendiriyor; ortak hedeflerimizi başarmaları için destekleyip, teşvik ediyoruz.

Yüksek performans kültürü yaratmak
Bireysel performansları yönetiyor ve sürekli gelişim için gereken süreçleri sağlıyoruz.  

Tüm iş süreçlerimiz SAP ile kontrol altında
Sofra Grup olarak, iş süreçlerimizi SAP Kurumsal Kay­nak Planlama (ERP) çözümüyle kontrol ediyoruz. Dünya genelinde hazır yemek sektöründe faaliyet gösteren şirketler SAP’nin sadece finansal uygulamalarını kullanıyor. Biz ise, tüm süreçlerimizde SAP çözüm ve uygulama­larını kullanarak dünyaya örnek oluyoruz. 22 bin kişilik dev Sofra organizasyonunun günlük, ay­lık, dönemlik aktivitelerine bir tuşla ulaşılabilen SAP kullanımıyla tedarik zinciri, finans, insan kaynakları, işletme sermayesi opti­mizasyonu konularında ciddi avantajlar sağ­lıyoruz.